Atletická soutěž Pohár rozhlasu

Vynikající výkony chlapců 6. – 9. tříd ve svých kategoriích v atletické soutěži Pohár rozhlasu

V prvních květnových dnech se uskutečnila obvodní kola i okresní finále atletické soutěže Pohár rozhlasu. V obou kolech patřili žáci naší základní školy k nejlepším.

Obvodní kolo:
V úterý 9. května a ve čtvrtek 11. května 2017 se na ZŠ Laštůvkova utkalo 7 – 8 družstev ve 4 kategoriích o postup mezi 8 nejlepších brněnských škol do okresního finále. Naše škola měla zastoupení ve všech kategoriích. Nejlepších výsledků dosáhli chlapci v kategorii 6. – 7. třída a v kategorii 8. – 9. třída. Dívčí družstva předvedla také pěkné výkony, ale na postup jim to nestačilo.

Družstvo mladších chlapců – 2. místo => postup do okresního finále.
Družstvo mladších dívek – 7. místo => vyřazeno.
Družstvo starších chlapců – 3. místo => postup do okresního finále.
Družstvo starších dívek – 7. místo => vyřazeno.

Naše dílčí úspěchy:

 • Kategorie 6. – 7. třída:
  • štafeta chlapců 4 x 60 m (Lukáš Janík, Jakub Moldavčuk, Tomáš Vavera, Richard Makyča): 1. místo (32,4 s)
  • Tomáš Vavera: 1. místo – běh 1 000 m (3:17,9 s)
  • Richard Makyča: 2. místo – běh 60 m (8,6 s)
  • Vít Minář: 3. místo – skok daleký (438 cm)
  • Lukáš Janík: 3. místo – hod kriketovým míčkem (57,5 m)
 • Kategorie 8. – 9. třída:
  • Michael Bauchner: 1. místo – běh 1 500 m (4:44,9 s)
  • štafeta chlapců 4 x 60 m (Kryštof Konečný, Dominik Vodička, Michael Bauchner, Vojtěch Smutný)3. místo (29,9 s)
  • Dominik Vodička: 3. místo – vrh koulí (11,13 m)
  • Vojtěch Smutný: 3. místo – běh 60 m (7,6 s)

Okresní finále:
Za krásného počasí se v úterý 16. května 2017 střetlo 8 nejlepších brněnských škol v každé kategorii o právo postupu do krajského kola. Naše škola měla zastoupení v obou chlapeckých kategoriích, a přestože byla obě družstva značně oslabena, až do poslední disciplíny, vytrvalostního běhu, bojovala o stupně vítězů. Mladším chlapcům se to podařilo a obsadili vynikající 3.místo. Starším chlapcům stupně vítězů utekly doslova o vlásek a umístili se na pěkném 4. místě. Chlapci dosáhli i mnoha individuálních úspěchů!

Naše dílčí úspěchy:

 • Kategorie 6. – 7. třída:
  • štafeta chlapců 4 x 60 m ( Tomáš Vavera, Jakub Moldavčuk, Pavel Sperát, Richard Makyča): 1. místo (31,84 s)
  • Tomáš Vavera: 1. místo – běh 1 000 m (3:10,38 s)
  • Vít Minář: 3. místo – skok daleký ( 443 cm)
 • Kategorie 8. – 9. třída:
  • Michael Bauchner: 2. místo – běh 1 500 m (4:43,53 s)
  • Dominik Vodička: 3. místo – vrh koulí (11,62 m)

Podrobné výsledky ze všech kol Poháru rozhlasu najdete na www.atletika.cz u uvedených dat, kategorií a míst konání.

A kdo tvořil naše chlapecké atletické týmy?

 • Družstvo chlapců 6. – 7. tříd: Vít Minář, Richard Makyča, Vít Klusák, Tomáš Vavera, Jakub Moldavčuk, Lukáš Janík (pouze v obvodním kole), Lukáš Zicha (pouze v obvodním kole), Ivan Povidaychyk (pouze v obvodním kole), Matěj Souček (pouze v obvodním kole), Josef Lerche (pouze v okresním finále), Pavel Sperát (pouze v okresním finále)
 • Družstvo chlapců 8. – 9. tříd: Dominik Vodička, Kryštof Konečný, Vojtěch Smutný, Michael Bauchner, Martin Mrkos, David Ecler, Karel Trnavský, Ondřej Hoplíček, Martin Hampl, Ondřej Tuček (pouze v obvodním kole), Radim Nekuža (pouze v okresním finále), Lukáš Solařík (pouze v okresním finále)

Gratulujeme chlapcům ke skvělým výkonům, závodícím dívkám za bojovnost a čtyřem děvčatům z 9. A, Anežce Koudelkové, Magdě Hnátkové, Klárce Součkové a Peti Mezulánikové za pomoc při organizaci okresního finále na Palačáku!

Těšíme se na nový školní sportovní areál, kde si budeme moci většinu atletických disciplín vyzkoušet v domácím prostředí.

Petr Kolář

Fotografie ke zhlédnutí:
Pohár rozhlasu – okresní finále, 16.5.2017
Pohár rozhlasu v atletice – obvodní kolo, 8.-9. třída, 11.5.2017
Pohár rozhlasu v atletice – obvodní kolo, 6.-7. třída, 9.5.2017