Beseda s hráči amerického fotbalu z USA

Dne 16. května proběhla v osmých a devátých třídách netradiční hodina angličtiny. Do naší školy přijali pozvání hráči amerického fotbalu z Butler University z amerického státu  Indiana. Naši žáci měli možnost s těmito hráči anglicky pohovořit o svém životě, o tom, jak vypadá studentský život na americké univerzitě nebo jaká jsou pravidla amerického fotbalu. Možnost vyzkoušet si házení „šišatým“ míčem nebo obléci si výstroj k tomuto sportu byla nezapomenutelným zážitkem. V některých skupinkách američtí fotbalisté dokázali otevřeně hovořit o své víře a jak je pro ně důležitá. Každá hodina byla zakončena krátkou modlitbou, vedenou jedním z fotbalistů.

Doufáme, že toto setkání bylo pro naše žáky motivací, ať už po stránce rozvoje angličtiny, sportu či dalších životních hodnot.
O zprostředkování této akce se zasloužil náš rodilý mluvčí, pan Blake, kterému ještě jednou velmi děkujeme.

Více fotografií naleznete zde.
Beseda s hráči amerického fotbalu z USA – video