Začátek atletického školního roku

V pátek 22. září 2017 se na ZŠ Laštůvkova uskutečnilo okresní finále Atletického čtyřboje žáků 8. – 9. tříd (ročník narození 2001 – 2004), kterého se zúčastnilo 13 chlapeckých brněnských družstev. Naši chlapci nastoupili v silně omlazené sestavě, ve které 4 šikovné deváťáky nahradili 4 perspektivní osmáci. I v takto oslabené sestavě předvedli hoši krásné výkony a odměnou jim za to bylo skvělé 3. místo a postup do krajského finále.

V soutěži jednotlivců mezi 56 chlapci obhájil prvenství Vojtěch Smutný z 9.A. V popředí startovního pole se umístili i chlapci z 8.A, na 16. místě Richard Makyča, na 22. místě Jakub Moldavčuk, na 27. místě Pavel Sperát a na 31. místě Tomáš Vavera.


Hned v úterý 26. září se v Břeclavi uskutečnilo krajské finále Atletického čtyřboje.

Sestava chlapců byla posílena o 2 žáky z 9.A. Chlapci stále ještě v neúplném složení předvedli heroický výkon zejména v závěrečném běhu na 1 000 metrů a odměnou za jejich bojovnost jim bylo vynikající 3. místo v Jihomoravském kraji, s nepatrným bodovým odstupem od 1. místa

Na tomto nečekaném úspěchu se podíleli: vítěz soutěže jednotlivců Vojtěch Smutný, stále se zlepšující všestranný Ondřej Hoplíček, nadějný sprinter Richard Makyča, šikovný výškař Jiří Klimeš a bojovník Pavel Sperát.

Děkujeme chlapcům za vynikající reprezentaci školy a těšíme se na jejich další skvělé výkony v jarních atletických soutěžích.

Výsledky krajského finále.

Celkové výsledky Atletického čtyřboje.
Okresní finále – foto

Krajské finále – foto