Polygrafický projektový den

V prvním pololetí roku 2021 proběhl na naší škole polygrafický projektový den. Z grantu byl pořízen řezací plotr značky Cricut, včetně samolepicích fólií. Plotr je velmi snadný na ovládání, a proto je oblíbený ve všech kreativních odvětvích. Umí vyřezat cokoliv do libovolného materiálu: fólie, kůže, látky… stačí připevnit materiál na podložku a tabletem zadat pokyn ke startu. S jeho pomocí jsme vyřezali šablony do výkresového papíru, přes které jsme následně sprejovali na plátna. Jako druhou část našeho projektu jsme vyráběli vánoční přání, z metalické fólie jsme vyřezávali postavičky z Betléma a lepili je na přáníčka. Žáci si též odnesli samolepky dle vlastního návrhu a naučili jsme se pracovat s přenosovou fólií. Žáci byli z workshopu nadšení a jsme rádi, že plotr zůstane na naší škole užitečným pomocníkem.