Projekt Edison je opět tady!!!

V týdnu od 19. – 23. 2. 2018 na naší škole přivítáme osm stážistů z různých zemí světa, aby nám přiblížili svoji kulturu, zvyky a tradice. Tentokrát se setkáme se studenty z Brazílie (s japonskými kořeny), Gruzie, Ukrajiny, Itálie, Ruska, Portugalska, Indonésie a Číny, kteří budou mít pro 5. – 9. třídy připravené prezentace o své zemi, povedou diskuze s našimi žáky, představí tradiční tance a hudbu, zahrají si vědomostní hry atd. To vše v angličtině!!!

Co je Projekt EDISON?

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.
Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Praktikanti jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země.

Projekt Edison má záštitu MŠMT.

Stážisté:

Všichni stážisté pro Vás natočili videa, která můžete zhlédnout zde.

V případě vážného zájmu stát se hostitelskou rodinou některého stážisty kontaktujte, prosím, osobně paní učitelku Andreu Navrátilovou (3. patro).

Pozor, někteří stážisté mají zdravotní či kulturně stravovací omezení!!!

  • Mia Yunisa – nesmí vepřové
  • Ani Oniani – alergie na ocet
  • Elvira Galyauova – alergie na prach