Projekt EDISON je opět tady!

Projekt EDISON je opět tady!

Milí žáci, vážení rodiče,
oblíbený projekt EDISON je opět tady!!! V letošním roce  se budeme v týdnu 25.2. – 1.3. 2019 setkávat se sedmi stážisty, kteří nám přiblíží  kulturu, zvyky a tradice Číny, Ukrajiny, Indie, Alžírska, Gruzie, Turecka a Indonésie. Projekt se týká 5. – 9. tříd, pro které mají naši stážisté připravené prezentace o své zemi. V rámci jednotlivých bloků povedou stážisté diskuze s našimi žáky, představí tradiční tance a hudbu, zahrají si vědomostní hry atd. a to vše v angličtině!!!

Co je Projekt EDISON?
Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.
Stážisté jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země.

Projekt Edison má záštitu MŠMT.

Stážisté (medailonky):

Zde můžete zhlédnout videa stážistů:


Chceš se stát hostitelskou rodinou?

V případě vážného zájmu stát se hostitelskou rodinou některého stážisty kontaktujte, prosím, osobně p.uč. Navrátilovou (kabinet AJ, 1.patro).

  • nájezd stážistů do rodin je již 24. 2., odjezd až 3. 3. 2019
  • pozor, někteří stážisté mají zdravotní či kulturně stravovací omezení!!!

Omar – nejí maso
Melike – nejí vepřové
Meilia – nejí vepřové a cibuli