Výukový program Vesmírný modul na naší škole

   Výukový program Vesmírný modul na naší škole

V pondělí 20. 12. 2021 k nám do školy přijely lektorky z organizace Akademie mladých vědců, která má svou provozovnu ve vzdělávacím centru Smart Bricks. Umíte si představit, co dělají? Mrkněte na video ZDE.  

Do třídy 3.C přijely s programem Vesmírný modul, který děti zabavil na dvě vyučovací hodiny.

V úvodní části žáci shrnuli své dosavadní znalosti o vesmíru a planetách. Dozvěděli se o misi Mars 2020 americké vesmírné agentury NASA. Následně řešili konstrukční výzvy ve dvojicích, když ze stavebnice LEGO® Education WeDo sestavovali model vesmírného robota, který umí zkoumat povrch planety a otáčet se. Za pomoci intuitivního programování měli dále za úkol vymýšlet, jak se dopracovat k tomu, že jejich model bude dělat přesně to, co po něm chtějí, tedy sbírat vzorky pro výzkum.

Během celého programu bylo rozvíjeno polytechnické vzdělání dětí na základě speciální výukové metody STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics). Děti se kromě jiného učily i spolupráci, intuitivnímu a efektivnímu využívání výpočetní techniky a prezentačním a komunikačním schopnostem.