Mistři hlavolamů

V tomto školním roce probíhá 3. ročník soutěže Mistři hlavolamů. Tato soutěž je určena žákům 2. stupně naší školy, kteří rádi přemýšlí a řeší číselné a obrázkové hlavolamy. Soutěž bude mít celkem 5 kol. Bližší informace o soutěži najdete na paravanu ve 3. patře školy a zde.

Výsledky a průběžné pořadí

Průběžné pořadí po 2. kole soutěže najdete zde.
Výsledky 2. kola soutěže najdete zde.
Výsledky 1. kola soutěže najdete zde.

3. kolo – Pilulky

Aktuálně můžete řešit hlavolam 3. kola soutěže s názvem Pilulky. V mřížce s čísly je potřeba najít šest obdélníkových pilulek s různými číselnými hodnotami a zbývající políčka mřížky začernit. Podrobná pravidla hlavolamu, ukázku řešení, tip (radu) k řešení a zadání soutěžních úloh najdete na paravanu ve 3. patře školy a zde. Soutěžní úlohy si můžete vyzvednout v kabinetě č. 76 u paní učitelky Borkovcové nebo si je můžete vytisknout zde. Vyřešené úlohy odevzdávejte do úterý 20. února do 14 hodin v kabinetě č. 76.

2. kolo – Potrubí

Na přelomu listopadu a prosince proběhlo 2. kolo soutěže s názvem Potrubí. Jak název napovídá, do mřížky je potřeba zakreslit, kudy vede potrubí, jehož části už jsou v mřížce vyznačené. Podrobná pravidla hlavolamu, ukázku řešení, tip (radu) k řešení a zadání soutěžních úloh najdete zde.

1. kolo – Postupné sudoku

V 1. kole jste mohli řešit hlavolam Postupné sudoku. Do mřížky se v něm doplňují čísla podle základního pravidla sudoku, navíc jsou v něm silnějším ohraničením oddělena políčka, která obsahují čísla jdoucí hned za sebou. Podrobná pravidla hlavolamu, ukázku řešení, tip (radu) k řešení a zadání soutěžních úloh najdete zde.

Archiv soutěže Mistři hlavolamů

MH 2016/2017 (2. ročník)