Mistři hlavolamů

V tomto školním roce probíhá 3. ročník soutěže Mistři hlavolamů. Tato soutěž je určena žákům 2. stupně naší školy, kteří rádi přemýšlí a řeší číselné a obrázkové hlavolamy. Soutěž bude mít celkem 5 kol. Bližší informace o soutěži najdete na paravanu ve 3. patře školy a zde.

Výsledky a průběžné pořadí

Průběžné pořadí po 4. kole soutěže najdete zde.
Výsledky 4. kola soutěže najdete zde.
Výsledky 3. kola soutěže najdete zde.
Výsledky 2. kola soutěže najdete zde.
Výsledky 1. kola soutěže najdete zde.

5. kolo – ABC pohled

V současné době můžete řešit poslední letošní hlavolam s názvem ABC pohled. Jeho úkolem je doplnit do mřížky písmena A, B a C tak, aby bylo splněno několik pravidel. Podrobná pravidla hlavolamu, ukázku řešení, tip (radu) k řešení a zadání soutěžních úloh najdete na paravanu ve 3. patře školy a zde. Zadání soutěžních úloh si můžete vyzvednout u paní učitelky Borkovcové v kabinetě č. 76 nebo si je vytisknout zde. Vyřešené úlohy odevzdávejte nejpozději do středy 2. května do 13 hodin v kabinetě č. 76.

4. kolo – Hvězdy

Ve 4. kole, které proběhlo na přelomu března a dubna, jste mohli řešit hlavolam Hvězdy. Do mřížky se v něm zakreslují hvězdy tak, aby bylo splněno několik pravidel. Podrobná pravidla hlavolamu, ukázku řešení, tip (radu) k řešení a zadání soutěžních úloh najdete zde.

3. kolo – Pilulky

V únoru bylo možné řešit hlavolam 3. kola soutěže s názvem Pilulky. V mřížce s čísly je potřeba najít šest obdélníkových pilulek s různými číselnými hodnotami a zbývající políčka mřížky začernit. Podrobná pravidla hlavolamu, ukázku řešení, tip (radu) k řešení a zadání soutěžních úloh najdete zde.

2. kolo – Potrubí

Na přelomu listopadu a prosince proběhlo 2. kolo soutěže s názvem Potrubí. Jak název napovídá, do mřížky je potřeba zakreslit, kudy vede potrubí, jehož části už jsou v mřížce vyznačené. Podrobná pravidla hlavolamu, ukázku řešení, tip (radu) k řešení a zadání soutěžních úloh najdete zde.

1. kolo – Postupné sudoku

V 1. kole jste mohli řešit hlavolam Postupné sudoku. Do mřížky se v něm doplňují čísla podle základního pravidla sudoku, navíc jsou v něm silnějším ohraničením oddělena políčka, která obsahují čísla jdoucí hned za sebou. Podrobná pravidla hlavolamu, ukázku řešení, tip (radu) k řešení a zadání soutěžních úloh najdete zde.

Archiv soutěže Mistři hlavolamů

MH 2016/2017 (2. ročník)