Mistři hlavolamů

Ve školním roce 2019/2020 probíhal 5. ročník soutěže Mistři hlavolamů. Tato soutěž byla určena žákům 2. stupně naší školy, kteří rádi přemýšlí a řeší číselné a obrázkové hlavolamy. Soutěž měla celkem 5 kol. Bližší informace o soutěži byly k nalezení ve 3. patře školy a zde. Pro bližší představu o soutěži se můžete podívat i na zadání soutěžních úloh z posledních tří ročníků v archivu soutěže.

Výsledky

Výsledky třetího kola a průběžné pořadí po 3. kole jsou vyvěšeny na paravanu ve 3. patře školy.

3. kolo Gyokuseki

V únoru jste mohli řešit hlavolam 3. kola s názvem Gyokuseki. Do zadané mřížky se v něm doplňují prázdné a plné kruhy podle určitých pravidel. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

2. kolo Trasy s čísly

V druhém kole jste mohli řešit hlavolam Trasy s čísly. Jeho úkolem je vyznačit v mřížce trasy spojující zadaná čísla. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

1. kolo Renban

První letošní soutěžní hlavolam měl název Renban. Do mřížky se v něm doplňují čísla 1 až 6 a ta se mimo jiné nesmí opakovat v řádcích, sloupcích, ani ve vyznačených oblastech. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

 

Archiv soutěže Mistři hlavolamů

MH 2016/2017 (2. ročník)

MH 2017/2018 (3. ročník)

MH 2018/2019 (4. ročník)