Mistři hlavolamů

V tomto školním roce probíhá 4. ročník soutěže Mistři hlavolamů. Tato soutěž je určena žákům 2. stupně naší školy, kteří rádi přemýšlí a řeší číselné a obrázkové hlavolamy. Soutěž má celkem 5 kol. Bližší informace o soutěži najdete na paravanu ve 3. patře školy a zde. Pro bližší představu o soutěži se můžete podívat i na zadání soutěžních úloh z posledních dvou ročníků v archivu soutěže.

Výsledky 4. kola a průběžné pořadí po 4. kole najdete na paravanu ve 3. patře školy. Nejbližší další kolo soutěže proběhne začátkem května.

4. kolo Rekuto

Ve 4. kole bylo možné řešit hlavolam Rekuto. Jeho úkolem je rozdělit mřížku na obdélníky a čtverce tak, aby bylo splněno několik pravidel. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

3. kolo Sčítací křížovka

Zadání 3. kola tvořil hlavolam Sčítací křížovka. Úkolem tohoto hlavolamu je začernit některá políčka mřížky tak, aby zbývající čísla v mřížce dala dohromady zadané součty v řádcích a sloupcích. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

2. kolo Stěny

Skončilo 2. kolo s názvem Stěny. Úkolem tohoto hlavolamu je nakreslit do prázdných políček stěny tak, aby byla splněna určitá pravidla. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

1. kolo Nepravidelné sudoku

V říjnu jste mohli řešit hlavolam Nepravidelné sudoku. Čísla se v něm nesmí opakovat v řádcích, sloupcích, ani ve vyznačených oblastech. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

 

Archiv soutěže Mistři hlavolamů

MH 2016/2017 (2. ročník)

MH 2017/2018 (3. ročník)