Mistři hlavolamů

V tomto školním roce probíhá 5. ročník soutěže Mistři hlavolamů. Tato soutěž je určena žákům 2. stupně naší školy, kteří rádi přemýšlí a řeší číselné a obrázkové hlavolamy. Soutěž má celkem 5 kol. Bližší informace o soutěži najdete na paravanu ve 3. patře školy a zde. Pro bližší představu o soutěži se můžete podívat i na zadání soutěžních úloh z posledních tří ročníků v archivu soutěže.

Výsledky

Výsledky druhého kola a průběžné pořadí po 2. kole jsou vyvěšeny na paravanu ve 3. patře školy. Ti, kdo skončili na prvních třech místech, a ti, kdo vyřešili správně všech sedm soutěžních hlavolamů 2. kola, si mohou přijít pro diplomy, čestná uznání a drobné odměny. Další kolo soutěže proběhne v únoru.

2. kolo Trasy s čísly

V druhém kole jste mohli řešit hlavolam Trasy s čísly. Jeho úkolem je vyznačit v mřížce trasy spojující zadaná čísla. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

1. kolo Renban

První letošní soutěžní hlavolam měl název Renban. Do mřížky se v něm doplňují čísla 1 až 6 a ta se mimo jiné nesmí opakovat v řádcích, sloupcích, ani ve vyznačených oblastech. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

 

Archiv soutěže Mistři hlavolamů

MH 2016/2017 (2. ročník)

MH 2017/2018 (3. ročník)

MH 2018/2019 (4. ročník)