Mistři hlavolamů

V tomto školním roce probíhal 4. ročník soutěže Mistři hlavolamů. Tato soutěž je určena žákům 2. stupně naší školy, kteří rádi přemýšlí a řeší číselné a obrázkové hlavolamy. Soutěž má celkem 5 kol. Bližší informace o soutěži najdete na paravanu ve 3. patře školy a zde. Pro bližší představu o soutěži se můžete podívat i na zadání soutěžních úloh z posledních dvou ročníků v archivu soutěže.

Výsledky 5. kola a celkové pořadí najdete na paravanu ve 3. patře školy. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání diplomů, čestných uznání a cen těm, kdo se zúčastnili alespoň 2 kol soutěže, proběhne v pátek 31. května v 9:40 v sále školy.

5. kolo Hakoiri

V posledním kole letošního ročníku soutěže jste mohli řešit hlavolam Hakoiri. Do zadané mřížky se v něm doplňují čtverce, kruhy a trojúhelníky tak, aby bylo splněno několik pravidel. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

4. kolo Rekuto

Ve 4. kole bylo možné řešit hlavolam Rekuto. Jeho úkolem je rozdělit mřížku na obdélníky a čtverce tak, aby bylo splněno několik pravidel. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

3. kolo Sčítací křížovka

Zadání 3. kola tvořil hlavolam Sčítací křížovka. Úkolem tohoto hlavolamu je začernit některá políčka mřížky tak, aby zbývající čísla v mřížce dala dohromady zadané součty v řádcích a sloupcích. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

2. kolo Stěny

Skončilo 2. kolo s názvem Stěny. Úkolem tohoto hlavolamu je nakreslit do prázdných políček stěny tak, aby byla splněna určitá pravidla. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

1. kolo Nepravidelné sudoku

V říjnu jste mohli řešit hlavolam Nepravidelné sudoku. Čísla se v něm nesmí opakovat v řádcích, sloupcích, ani ve vyznačených oblastech. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

 

Archiv soutěže Mistři hlavolamů

MH 2016/2017 (2. ročník)

MH 2017/2018 (3. ročník)