Mistři hlavolamů

V tomto školním roce probíhá 4. ročník soutěže Mistři hlavolamů. Tato soutěž je určena žákům 2. stupně naší školy, kteří rádi přemýšlí a řeší číselné a obrázkové hlavolamy. Soutěž má celkem 5 kol. Bližší informace o soutěži najdete na paravanu ve 3. patře školy a zde. Pro bližší představu o soutěži se můžete podívat i na zadání soutěžních úloh z posledních dvou ročníků v archivu soutěže.

Výsledky 2. kola a průběžné pořadí po 2. kole najdete na paravanu ve 3. patře školy. Nejbližší další kolo soutěže proběhne v únoru.

3. kolo Sčítací křížovka

Ve 3. kole soutěže můžete řešit hlavolam Sčítací křížovka. Úkolem tohoto hlavolamu je začernit některá políčka mřížky tak, aby zbývající čísla v mřížce dala dohromady zadané součty v řádcích a sloupcích. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete na paravanu ve 3. patře školy a zde. Zadání úloh si můžete vyzvednout u paní učitelky Borkovcové v kabinetě č. 76 ve 3. patře nebo si je vytisknout zde. Vyřešené úlohy odevzdávejte do úterý 19. února do 14 hodin v kabinetě č. 76.

2. kolo Stěny

Skončilo 2. kolo s názvem Stěny. Úkolem tohoto hlavolamu je nakreslit do prázdných políček stěny tak, aby byla splněna určitá pravidla. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete na paravanu ve 3. patře školy a zde.

1. kolo Nepravidelné sudoku

V říjnu jste mohli řešit hlavolam Nepravidelné sudoku. Čísla se v něm nesmí opakovat v řádcích, sloupcích, ani ve vyznačených oblastech. Přesná pravidla, ukázku, tip (radu) k řešení hlavolamu a zadání soutěžních úloh najdete zde.

 

Archiv soutěže Mistři hlavolamů

MH 2016/2017 (2. ročník)

MH 2017/2018 (3. ročník)